Start Blacharstwo


Blacharstwo Kraków

W ramach naszych usług oferujemy:

- blacharstwo samochodowe - zarówno samochody osobowe jak i dostawcze

- naprawy powypadkowe z użyciem profesjonalnej ramy do napraw nadwozi

- rozpieracze, siłowniki i inne profesjonalne narzędzia, które służącą do napraw powypadkowych

- naprawy bezgotówkowe

Nasz warsztat samochodowy wykonuje naprawy blacharskie z użyciem specjalistycznego sprzętu, który pozwala na bardzo precyzyjne przywrócenie właściwej geometrii pojazdu. Uszkodzone części są wymieniane na oryginalne lub też tańsze zamienniki w zależności od preferencji Klientów.

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

warsztat samochodowyWypadek samochodowy, drobna stłuczka, uszkodzenie lub zarysowanie karoserii to sytuacje w których praktycznie każdy z nas kiedyś już się znalazł. Bardzo często w takich chwilach chcemy jak najszybciej znaleźć dobry warsztat samochodowy, który szybko, sprawnie i do tego za przystępną cenę naprawi nam auto.

Niejeden warsztat samochodowy posiada swoją stronę internetową na której przedstawia zakres swoich usług, doświadczenie, pokazuje przykładowe realizacje czy dane do szybkiego kontaktu. Jednak jak znaleźć najbardziej odpowiednich dla nas specjalistów? Jednym z najprostszych sposobów jest skorzystanie z najpopularniejsze aktualnie wyszukiwarki google i zwyczajne wpisanie szukanego hasła, np. "blacharstwo Kraków".

Dzięki temu otrzymamy listę linków do najpopularniejszych zakładów blacharsko-lakierniczych na terenie Krakowa i będziemy mogli swobodnie porównać ich ofertę. Warto tutaj poświęcić chwilę na uważne przejrzenie oferty ponieważ z reguły dokładną wycenę poznamy dopiero na miejscu i szczególnie przy poważniejszych wypadkach pierwszy warsztat do którego trafimy będzie tym w których  dokonamy naprawy. Dlatego warto dowiedzieć się czy miejsce do którego się udajemy dysponuje specjalistycznym sprzętem m.in komorą lakierniczą czy ramą do prostowania karoserii, a także czy realizuje naprawy bezgotówkowe w ramach AC i OC. Kolejnym istotnym czynnikiem jest doświadczenie zespołu dokonującego naprawę. Powinniśmy zwrócić tutaj uwagę na renomę warsztatu - im dłużej dany zakład istnieje tym większa pewność, że nasza naprawa samochodu przebiegnie prawidłowo i sprawnie. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że o jakości wykonanej naprawy dowiadujemy się tak naprawdę dopiero po jej wykonaniu dlatego dobrze dokonany wybór pomoże nam uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Najczęściej wykonywane prace blacharskie

blacharstwoDo najczęściej wykonywanych prac blacharskich należą przede wszystkim te wykonywane na poszyciu zewnętrznym. Można tutaj zaliczyć usuwanie rozmaitych "otarć", wgnieceń, załamań czy głębokich zarysowań. Najczęściej używanym narzędziem przy ich usuwaniu lub inaczej wypychaniu jest młotek pneumatyczny lub młotek zwykły razem z kowadełkiem. Jest to bardzo lekkie i zwrotne narzędzie które świetnie się sprawdza w miejscach gdzie jest możliwy dostęp od strony wewnętrznej. Głównie tam gdzie nie ma wzmocnień , tapicerki czy wykładzin. W miejscach niedostępnych można zastosować inne urządzenia i techniki między innymi technikę wypychania dźwigniowego przy użyciu "pogrzebaczy" lub bardziej zaawansowane urządzenia jak bardzo skuteczne zgrzewarko-wyciągarki.

 

Wypadek samochodowy - co zrobić?

wypadek samochodowyProwadząc samochód w sposób bezpieczny i ostrożny możemy znacznie zniwelować ryzyko wypadku. Niestety czasami ze względu na zwykłe nieporozumienie lub brawurę innych kierowców nie sposób uniknąć wypadku, dlatego warto wiedzieć jak co robić gdy już przydarzy się wypadek.

Co zrobić bezpośrednio po wypadku?

Udział w wypadku to przede wszystkim duży stres dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy się starać go opanować i zacząć trzeźwo myśleć oceniając jednocześnie sytuacje. Wart pamiętać, że osoba uczestnicząca w wypadku jest zobowiązana do podjęcia wszystkich środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia, starania się o złagodzenie skutków wypadku oraz zapewnienia pomocy lekarskiej wszystkim poszkodowanym. Powinno się koniecznie postawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne.

Czy mam wzywać policję?

Aktualnie obowiązek zawiadomienia policji o zaistniałym wypadku istnieje tylko w dwóch przypadkach:

- jeśli są zabici lub ranni, czyli wtedy kiedy zachodzi konieczność wezwania karetki.
- kiedy istnieje podejrzenie, że zostało popełnione przestępstwo, czyli np. osoba z którą się zderzyliśmy wydaje się pijana, odmawia okazania dokumentów lub ucieka z miejsca wypadku.

Koniecznie spisujemy oświadczenie!

W przypadku gdy nikt nie ucierpiał a uszkodzenia nie są duże i jednocześnie nie mamy ochoty na kilkugodzinne oczekiwanie na przyjazd policji możemy samodzielnie spisać oświadczenie. Warto jednak pamiętać, że notka od policji uniemożliwi sprawcy wycofanie się z zeznań, a sama policja nigdy nie może odmówić nam przyjazdu na miejsce zdarzenia. Zamiast oświadczenia można również wypełnić specjalny formularz powypadkowy który można otrzymać od ubezpieczyciela. W oświadczeniu należy przede wszystkim podać godzinę i datę wypadku, dokładne dane uczestników zdarzenia, czyli nazwisko, adres, numer rejestracyjny, numer polisy ubezpieczeniowej. Dodatkowo w oświadczeniu powinny znaleźć się informacje o dokładnym przebiegu zdarzenia, najlepiej łącznie ze szkicem, opisem uszkodzeń wszystkich pojazdów oraz wyraźnym określeniem, który z kierowców ponosi winę za kolizję.

Uzyskanie odszkodowania

Ostatnim etapem przed naprawą samochodu jest zgłoszenie szkody w zakładzie ubezpieczeń w celu uzyskania odszkodowania. Wypłata odszkodowania powinna nastąpić w terminie 30 dni od daty zgłoszenia zdarzenia.

 

Naprawy powypadkowe z użyciem ramy do prostowania karoserii

Naprawa powypadkowa samochodów mocno uszkodzonych wiąże się czasami z prostowaniem konstrukcji nadwozia. Do tego celu służą tak zwane ramy, stoły lub płyty.  Są to urządzenia które dają możliwość:

  • niezwykle pewnego i mocnego zamocowania nadwozia do sztywnej ramy.
  • oddziaływania na zniekształcone elementy nadwozia bardzo dużymi siłami za pomocą siłowników lub innych elementów zamocowanych do ramy.
  • wysokiej kontroli nad prostowanym elementem.

naprawa samochodu z uzyciem ramyRama prostownicza składa się z dwóch podstawowych elementów: ogromnej solidnej konstrukcji do której na sztywno mocowane jest nadwozie oraz elementów odpowiadających za jej prostowanie, czyli zespołu ciągnąco-prostującego (np. siłowników hydraulicznych).

Jednak aby wykonać prostą korektę nadwozia nie zawsze konieczne okazuje się ustawienie pojazdu na ramie. Czasami można to zrobić ustawiając auto na podnośniku nożycowym. Takie rozwiązani zaczyna zyskiwać popularność z powodu bardzo małej opłacalności naprawy samochodów poważnie uszkodzonych, które normalnie ze względu na koszty kwalifikują się do kasacji.